09123196703
ایران، شهریار
7 نکته برای شستن بالش ها

7 نکته برای شستن بالش ها

7 نکته برای شستن بالش ها

7 نکته برای شستن بالش ها،بالش هایی که برای خوابیدن چند ساعته خود به زیر سر می گذارید مانند لباسهایتان نیاز به مرتب کردن و شستشو دارد.مثلا زمانی که سرما خورده و مدام در حال استراحت هستید پس از گذراندن دوره درمان بهتر است برای حفظ سلامتی خود بالش ها را نیز شسته و یا ضدعفونی کنید.شستن بالشعلاوه بر این بعضی افراد ممکن است هنگام خواب آبِ دهان بریزند و این امر نهایتا منجر به یک لکه روی بالش و یک بوی ناخوشایند خواهد شد. تصور کنید دفعه بعدی که شما برای خوابیدن سرتان را روی یک بالش تمیز و خوش بو می گذارید چقدر خوشایند و لذت بخش خواهد بود.

نکات زیر را در نظر بگیرید

شستن بالش
1 . ابتدا برای اطمینان از قابل شست شو بودن بالش تان، برچسب آن را بخوانید.
2 . تمام درز های آن را بررسی کنید و اگر دوخت آن باز شده بود آن را ترمیم کنید، شستشو می تواند موجب پاره گی بیشتر و خالی شدن و محتویات بالش شما شود و ماشین لباس شویی شما را وحشتناک کند!
3 . ماشین لباس شویی را تا نیمه با آب گرم یا ولرم پر کنید و سپس مایع شوینده را به آن اضافه کنید. سیکلِ شستشوی ماشین را فعال کنید و اجازه دهید که 3 دقیقه یا تا زمانی که مایع شوینده با آب ترکیب شود کار کند.
6 نکته برای شستن بالش
7 نکته برای شستن بالش
4 . هر یک از دو بالش را به منظور حفظ تعادل ماشین لباس شویی در دو سمت مخالف قرار دهید. اگر قصد شستن فقط یک بالش را دارید، بوسیله حوله یا پُتو های کوچک سعی در ایجاد تعادل  کنید.
5 . ماشین لباس شویی را تا جایی که بالش ها زیر آب بروند و بتوانند به آسانی حرکت کنند پر کنید. برای اینکه هوای درون بالش ها خالی شود آن ها را به درون آب فشار دهید.
6 . ماشین لباس شویی را با تنظیمات دور ملایم فعال کنید و به آن اجازه دهید تا مدت 4 الی 8 دقیقه به شستشو ادامه دهد.
بالش های فومی را در هوای خشک قرار دهید، بالش های فومی می توانند درون خشک کن بدون حرارت خشک شوند.
بالش ها را در حین فرآیند خشک شدن همواره بررسی کنید و به منظور حفظ شکل آن ها را نرم کنید.

شستن بالش مموری فوم 

 ۱ : کاور بالش را جدا کنید

بهتر است در صورتی که بالش شما روبالشی یا کاور دارد قبل از ضدعفونی و شستشوی بالش ، آن را در آورید. اغلب بالش های مموری فوم یک کاور محافظ زیپ دار دارند که باید برای شستشو جدا شود. این ها را می توانید جداگانه بشوئید.

 ۲ : یک تشت را پر از آب را تهیه کنید

ماشین های لباسشویی برای مموری فوم های حساس مناسب نیستند. پس بالش هایی از این جنس خیلی بهتر است که با دست شسته شوند. یک تشت  را پر از آب گرم نمائید.

 ۳ : شوینده خود را به آب اضافه کنید

برای هر بالش، معمولا به اندازه یک قاشق غذاخوری از مایع لباسشویی به آب اضافه کنید. با دستانتان آن را پخش کنید تا کف کند و مخلوط شود.

 ۴ : بالش خود را بشوئید

بالش را زیر آب بگیرید،  آن را با دست بمالید و فشار دهید تا به خارج شدن کثیفی و تمیز شدن لایه بیرونی آن کمک کنید.

 ۵ : بالش را آبکشی کنید

بالش را زیر آب بگیرید. تا جایی که می توانید کف و مایع شستشوی داخل آن را خارج کنید. چک کنید تا کف صابون تمام شود. ممکن است آبکشی بالش بیشتر از شستن آن طول بکشد.

 ۶ : بالش را خشک کنید

سطوح حرارت بالا می تواند مموری فوم را خراب کرده و باعث مچاله شدن آن شود، پس بالش مموری فوم را داخل خشک کن قرار ندهید. به جایش آن را روی یک حوله  تمیز بگذارید و  اگر امکانش هست جلوی آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

 ۷ : بالش را کنترل کنید

از آنجایی که مموری فوم از ماده ای شبیه به اسفنج ساخته شده است، می تواند آب را برای مدتی طولانی داخل خود نگه دارد. قبل از این که آن را به تخت خوابتان برگردانید از خشک شدن کاملش اطمینان پیدا کنید. در غیر اینصورت ممکن است داخل آن قارچ و کپک بزند.

برخی از افراد استفاده از پودر بوراکس را برای ضدعفونی کردن بالش پیشنهاد کرده اند. به این ترتیب که مقداری پودر بوراکس را روی روبالشی ریخته و اجازه دهید تا یک ساعت بماند و سپس با یک جاروبرقی جمع کنید. بهتر است از تمیز بودن لوله جارو برقی اطمینان داشته باشید.

 

حتی با وجود یک لایه محافظ باز هم بالش شما باید بعضی اوقات شسته شود.
بالش های که با کُرک و پَر ساخته شده اند ممکن است نیاز به شست و شوی حرفه ای داشته باشند، لطفا برچسب آن ها را بخوانید.

کمک می خوایین؟ بپرسین