09123196703
ایران، شهریار
10 نکته برای درمان خر و پف

10 نکته برای درمان خرو پف 

10 نکته برای درمان خرو پف

10 نکته برای درمان خرو پف ،همه افراد گاه به گاه خروپف می کنند ، و معمولاً این چیزی برای نگرانی نیست. اما اگر به طور مرتب اکثر مواقع خروپف می کنید ، می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند – منجر به خستگی روز ، تحریک پذیری و افزایش مشکلات سلامتی شود. خرو پف زیاد،شریک زندگی تان را بیدار نگه می دارد ، بنابراین این می تواند مشکلات عمده روابطی را نیز ایجاد کند.
خوشبختانه ، شما همیشه لازم نیست که از داروهای فانتزی و اقدامات شدید برای متوقف کردن آن استفاده کنید ، زیرا خروپف اغلب با شیوه زندگی مرتبط است ، و تغییرات ساده ای وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از آن استفاده کنید. در اینجا روش هایی وجود دارد که با کمک آنها می توانید با استفاده از کارهای ساده و طبیعی جلوی خروپف را بگیرید.

1. وضعیت خواب خود را تغییر دهید

خوابیدن به پشت شما باعث می شود که زبان به سمت پشت گلو حرکت کند ، که تا حدودی جریان هوا را از طریق گلو شما مسدود می کند.

کارشناسان موافق هستند که اکثر مردم در وضیعتی که می خوابند ، باقی نمی مانند ، اما بیشتر موافق هستند که وضعیت خواب شخص برای توانایی آنها برای جلوگیری از خروپف بسیار مهم است.

خوابیدن به پهلو یا شکم، ممکن است بهترین کاری باشد که شما باید انجام دهید تا هوا به راحتی جریان یابد و خروپف شما کاهش یا متوقف شود

۲.بالش خود را تغییر دهید

یک بالش فوم مناسب از فوم حافظه پشتیبان ساخته شده است و به شما امکان ترمیم مناسب سر ، گردن و ستون فقرات را می دهد. وقتی صحبت از خروپف می شود ، این می تواند به جلوگیری از تنگ شدن یا انسداد راه هوایی شما کمک کند.
اگر فقط می توانید به پشت دراز بکشید ، یک بالش تو پر مانع از افتادن سر شما می شود. این امر به ویژه برای خرپف کنندگان زبان مفید است ، زیرا به شما در جلوگیری از انسداد راه هوایی کمک می کند.

۳.تشک راحت و مناسب برای جلوگیری از خر وپف استفاده کنید

10 نکته برای درمان خرو پف
10 نکته برای درمان خروپف

اگر روی تشکی یا بالش که میخوابید راحت نیستید ،این بدان معنی است که کیفیت خواب خوبی ندارید ،و احتمالا بیشتر مستعد خر پف کردن در خواب هستید.
اگر عمر زیادی از تشک شما میگذرد و یا تشک شما پشتیبانی لازم را از شما چه در فنر ها و یا فوم ها و اسفنج ندارد،زمان ان رسیده است که تشک خود را با یک تشک عالی با کیفیت عوض کنید.

۴.از دستگاه بخور استفاده کنید

هنگامی که هوایی که شب ها در آن تنفس می کنید خشک است ، به احتمال زیاد حتی اگر در حال حاضر هم خرو پف نمی کنید ، مستعدخروپف کردن هستید. هوای بسیار خشک می تواند غشاها را در مجاری هوایی شما تشدید کند ، ریتم های تنفس طبیعی شما را محدود کرده و باعث می شود که در هنگام استنشاق یا بازدم ، بافت های تنفسی شل و لرزان شوند.
دستگاه مرطوب کننده هوا ،با ارزان ترین گزینه موجود در این لیست فاصله دارد ، اما اگر خروپف شما واقعاً مشکلاتی را ایجاد می کند ، ارزش آزمایش کردن دارد. رطوبت ساز هوا ، هوای مرطوب را گردش می بخشد و خواب آرام و سالم تری را فراهم می کند.
نکته اضافی: برای پاک کردن سینوسها ، روغن نعنا یا اکالیپتوس را به آب اضافه کنید.

۵- آلرژی خود را درمان کنید

این نکته مهمی برای درمان خرو پف است ، ممکن است متوجه شوید که بیشتر در فصل آلرژی خر و پف میکنید. هنگامی که قسمت بینی شما از نزدیک بسته می شود ، دستگاه تنفسی شما مجبور به تنفس بیشتر از طریق دهان می شود. درمان آلرژی های شما با آنتی هیستامین ها قبل از خواب می تواند به آزادسازی قسمت های گرفته، بینی شما کمک کند.
شما همچنین باید از محرکهای احتمالی در خانه خود مانند موهای حیوان خانگی ، گرد و غبار یا موادی که تختخواب شما از آن ساخته شده اند آگاه باشید.

۶.از وسیله ودستگاه های ضد خر پف استفاده کنید

نکته 6 از 10 نکته برای درمان خرو پف ،این دستگاه ها ، که شبیه نگهبان دهان ورزشکار است ، با آوردن فک پایین و یا زبان شما در هنگام خواب به باز شدن راه هوایی شما کمک می کنند. در حالی که یک دستگاه ساخته شده توسط دندانپزشک می تواند گران باشد ، می توانید کیت های ارزان قیمت خود را امتحان کنید.

۷.تمرینات گلو و زبان را امتحان کنید

10 نکته برای درمان خرو پف 
10 نکته برای درمان خروپف

همانطور که تمرین در باشگاه می تواند عضلات را در بازوها و پاها ایجاد کند ، چند تمرین صوتی می تواند به تقویت گلو شما کمک کند.

برخی از این موارد ممکن است کمی احمقانه به نظر برسند ، اما به اثبات رسیده که در بسیاری از موارد کار می کنند.

ماهیچه های گلو با گذشت زمان شروع به شل شدن و از دست دادن صدای ماهیچه ها می کنند. تقویت عضلات گلو و زبان شما می تواند به کاهش یا حتی درمان خروپف کمک کند.

آواز خواندن با تقویت و تنفس عضلات گلو اثبات شده و احتمال خروپف را کاهش می دهد. حتی اگر این کار خروپف را متوقف نکند ، ممکن است سر و صداها را ارام تر کند.

۸.وزن کم کنید

اضافه وزن یا چاق بودن ، خروپف را بسیار محتمل می کند. این می تواند به بافت چربی بیشتری در اطراف گردن شما منجر شود ، که باعث انسداد مجاری هوایی شما شده و جریان هوا را در هنگام خواب سخت تر می کند. همچنین خطر ابتلا به آپنه خواب را افزایش می دهد.

از دست دادن حتی کمی وزن، به کاهش میزان بافت گلو که ممکن است باعث خروپف شما شود کمک می کند. با خوردن مقادیر کمتری و غذاهای سالم تر می توانید وزن خود را کاهش دهید.

۹.ترک سیگار

اگر سیگار می کشید ، احتمال خروپف زیاد است. سیگار کشیدن باعث تحریک غشاهای بینی و گلو می شود که باعث ایجاد مخاط می شود ، مجاری هوایی را مسدود کرده و باعث خروپف می شود. البته ، این به طور کلی برای تنفس شما بد است – نه فقط هنگام خواب!

۱۰.از مصرف الکل ، قرص های خواب آور و آرامبخش خودداری کنید

نکته برای درمان خرو پف ،از الکل ، قرص های خواب آور و داروهای آرام بخش باید اجتناب شود زیرا آنها عضلات موجود در گلو را شل می کنند و در تنفس اختلال ایجاد می کنند. این بدان معنی است که شما کنترل عضلات زبان و گلو خود را کمتر خواهید داشت ، بنابراین احتمالاً هنگام نفس کشیدن و بیرون کشیدن آنها بیشتر از حد معمول لرزانند. هرچه لرزش سریعتر باشد ، صدای شما بلندتر می شود.

تعجب آور نیست که شما بشنوید که بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل ، اجتناب از نوشیدن الکل حداقل 2 ساعت قبل از خواب است.
قرص های خواب آور همچنین عضلات شما را به روشی مشابه الکل شل می کنند ، بنابراین می توانند دلیلی برای شما باشند که شب ها زیاد خر و پف کنید. به هر حال آنها یک خواب طبیعی و طراوت آور را فراهم نمی کنند ، بنابراین اگر به دنبال راه هایی برای کمک به کم‌کردن خر و پف هستید ، بهترین گزینه نیستند.

چه موقع با پزشک خود صحبت کنید

خروپف می تواند خواب شما و شریک زندگی شما را مختل کند.این 10 نکته برای درمان خرو پف در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید  علاوه بر آزاردهنده بودن ، ممکن است وضعیت جدی سلامتی را نشان دهد. مراجعه به پزشک و امتحان کردن یک یا چند مورد از گزینه های درمانی فوق می تواند به شما در کنترل خواب شما کمک کند.
کالای خواب بروسا با استفاده از بهترین مواد اولیه و تیم متخصص خود،به شما کمک میکند تا بهترین خواب را تجربه کنید.

کمک می خوایین؟ بپرسین