09123196703
ایران، شهریار
مشکلات خواب در دوران کوید

نکاتی برای غلبه بر مشکلات خواب در حین قرنطینه کرونا

قرنطینه خانگی کرونا ،چه چیزی بدتر از بیدار شدن از خواب با اعلام یک بیماری همه گیر است؟ قادر به خوابیدن در طول آن دوره نباشید و افزایش استرس و اضطراب را در آن زمان داشته باشید.

شما تقریباً یک سوم زندگی خود را در خواب می گذرانید و قرار است خواب برای سلامتی و بهره وری مفید باشد. اما در عین حال ، اختلالات خواب شما را در معرض خطر قرار می دهد.

خواب دوران قرنطینه
خواب دوران قرنطینه
با اعلام قرنطینه COVID-19 ، بیشتر افراد شاغل مجبور به کار در خانه شده اند. در این مدت است که افراد متوجه تغییر الگوی خواب و کیفیت خواب هر شب خود می شوند.

در چنین شرایطی ، داشتن خواب خوب بسیار مهم است. به حفظ خلق و خوی مثبت ، بهره وری و استقامت کمک می کند.

همچنین از توانایی کلی شما پشتیبانی می کند.

در اینجا چند نکته در مورد غلبه بر این مشکلات خواب آورده شده است. از خوابیدن روی بهترین تشک به صورت آنلاین گرفته تا حفظ یک روال خواب مشخص ، همه چیز به دست ما رسیده است.

یک روال مناسب برای خود تعیین کنید:

تنظیم یک روال برای استراحت خوب در شب بسیار مهم است. چرخه خواب سالم تمام آنچه شما نیاز دارید است. شما باید هر شب 8 تا 9 ساعت خواب داشته باشید. یک روال فقط برای چرخه خواب شما مناسب نیست ، بلکه در حفظ ذهن سالم نیز مفید است.

حفظ یک برنامه خواب مناسب ، حتی در تعطیلات آخر هفته ، به حفظ ساعت بدن کمک می کند. بنابراین ، کمک به شما در بیدار شدن و به راحتی خوابیدن در زمان مناسب می کند.

متخصصان می گویند اگر برنامه خواب خود را تنظیم کنید بسیار موثرتر است زیرا الگوهای خواب خود را بهتر از هر کس می دانید.

آنها اضافه می کنند که داشتن یک روال مناسب قبل از خواب می تواند به خواب بهتر شما کمک کند. این می تواند شامل خواندن قبل از خواب ، گوش دادن به موسیقی آرام بخش و غیره باشد.

تختخواب خود را برای خواب رزرو کنید:

به گفته متخصصان ، داشتن ذهن مرتبط با تخت خواب با خواب بسیار مهم است. و به همین دلیل است که آنها توصیه می کنند خواب تنها فعالیتی است که در رختخواب انجام می شود.

اگر زمان بیشتری را در حالی که نشسته اید در رختخواب صرف کار کنید ، ذهن شما به طور خودکار شروع به ارتباط تخت با خواب می کند.

این مسئله مشکلی را به وجود می آورد ، حتی اگر سعی کنید زود بخوابید، ذهن شما آرام نخواهد بود و مدام به کار و وظایفی که باید انجام شوند فکر خواهد کرد.

بنابراین ، هنگام کار در خانه ، اطمینان حاصل کنید که فقط هنگام استراحت به رختخواب می روید. از کار با لپ تاپ روی تخت خودداری کنید.

روی تشک خوب بخوابید:

خوابیدن روی تشک خوب
خوابیدن روی تشک خوب

داشتن نوع مناسب خواب مهم است تا در طول روز مثمر ثمر باشید. توصیه می شود هر شب حداقل 8 تا 9 ساعت بخوابید.

یکی از بهترین راه های خواب بهتر خوابیدن روی یک تشک خوب و راحت است ، تشک باتیس یکی از گزینه های برتر است. از لحاظ علمی طراحی شده ، فناوری فنرهای این تشک ها پشتیبانی کامل را به پشت شما می بخشد.

هر لایه ستون فقرات شما را در نقاط مناسب تراز کرده و با پارچه ای فوق العاده نرم برای راحتی بیشتر گره خورده است.

این یکی از بهترین تشک ها برای خواب در ایران محسوب می شود. علاوه بر این ، برای کسانی که کمردرد و مشکلات ستون فقرات دارند ، تشک باتیس راحت ترین تشک ارتوپدی درایران است.

قدم زدن زیر نور خورشید:

قرنطینه خانگی کرونا ، مطمئناً شما را از بیماری همه گیر در امان نگه می دارد ، اما ممکن است چرخه خواب شما را به هم بریزد. به گفته کارشناسان ، یکی از بهترین راه ها برای بازگشت چرخه به مسیر درست ، مدتی قدم زدن در آفتاب است.

دلیل اصلی این مسئله ملاتونین است. ملاتونین به تنظیم الگوی خواب شما کمک می کند. برای تولید این هورمون ، چشمان شما باید در معرض نور آفتاب قرار بگیرند.

توصیه می شود تمرینات منظمی را که در بالکن خود ایستاده اند انجام دهید تا این کار را به یک عادت تبدیل کنید و بنابراین از بیدار شدن و خوابیدن در زمان مناسب اطمینان حاصل کنید.

مشکلات خواب در دوران کرونا
مشکلات خواب در قرنطینه خانگی کرونا

کمبود خواب با افزایش خطر بیماری های قلبی ، بیماری های کلیوی ، فشار خون بالا ، دیابت و سکته در ارتباط است. با خواب خوب می توانید خطر ابتلا به چنین بیماری هایی را کاهش دهید. خواب خوب همچنین به کاهش وزن و جلوگیری از استرس کمک می کند. برای غلبه بر مشکلات خواب خود این نکات اساسی را دنبال کنید. و اگر هیچ یک از آنها به شما کمک نمی کنند ، با یک متخصص صحبت کنید. صحبت با پزشک عمومی شما مطمئناً به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. و آخرین ، اما نه کمترین ، در خانه بمانید و ایمن بمانید!

از فروشگاه بروسا دیدن کنید.

کمک می خوایین؟ بپرسین